میکسر زره دار 500 کیلویی

خانه / وبلاگ / میکسر زره دار 500 کیلویی

میکسر زره دار 500 کیلویی

میکسر زره دار 500 کیلویی

اگر قرار باشد در فاصله دو درز اجرائي متوالي، بتن در چند لايه ريخته شود و فاصله زماني بين ريختن لايه ها آنقدر زياد شود كه بتن ريزي گيرش خود را آغاز كند و نتوان ويبراتور را در لايه زيرين فرو نمود، درز سرد كه يك درز ضعيف ناخواسته اجرائي است حاصل مي شود.

ناپيوستگي در جسم بتن، ضعف سازه اي، افزايش نفوذ پذيري، كاهش دوام، خوردگي ميلگردها و نماي بد از آثار ايجاد اين نوع درز بتن است.

عامل ايجاد اين نوع درز نامطلوب يك يا چند عامل زير است:

- توان كم در ساخت، حمل و ريختن بتن از نظر حجم كار

- كم بودن زمان گيرش بتن و نبودن فرصت كار كافي (سيمانهاي با زمان گيرش كوتاه، شرايط محيطي گرم، وجود  زود گير كننده و ...)

- زياد بودن ضخامت لايه هاي بتن ريخته شده

- زياد بودن سطح كار

 

ویبره و تراکم بتن

هدف از جايدهي و تراكم بتن پر كردن زواياي قالب و اطراف ميلگرد و خروج هواي غير عمدي (نا خواسته‌) از بتن مي باشد. براي بتن هاي شل و نيمه شل، لرزش بخوبي موثر است اما دربتن هاي خيلي سفت و فوق العاده سفت در واقع فشار تاثيري زيادي را براي بتن هائي در حد فاصل ايندو (بتن هاي سفت و نيمه سفت) فشار تراكم با لرزش يا ضربه مي تواند به تراكم منجر شود.

برخي بتن هاي خيلي شل و روان عملاً به تراكم نياز ندارند و عمل تراكم مي تواند به آنها زيان برساند (اسلامپ بيشتر از 180 ميلي متر). 

وسايل تراكمي به دو دسته دستي و ماشيني تقسيم مي شود. وسايل دستي شامل ماله و تخته ماله، تخماقهاي  سر نازك و ميله اي و يا تخماقهاي كله پهن هستند. اگر ضخامت بتن كمتر از 15 سانت باشد (يك لايه مانند دال) با اعمال ضربه توسط ماله يا تخته ماله مي توان بتن را بخوبي متراكم نمود. بتن هاي شل و نيمه شل را مي توان با تخماقهاي سر نازك و ميله اي (مانند بيل، دسته بيل، ميلگرد قطور و غيره) تا حداكثر  ضخامت لايه 30 سانتي متري با زدن     ضربه هاي سريع و پشت سر هم كه موجب فرو رفتن وسيله در بتن شود  متراكم نمود (اسلامپ بيش از 5 سانتي متر)   بتن هاي سفت ونيمه سفت (اسلامپ كمتر از 5 سانتي متر) را مي توان با تخماق كله پهن با كوبيدن بر سطح آن متراكم كرد شروط بر اينكه ضخامت لايه به حدود 20 سانتي متر محدود شود.

وسايل تراكمي ماشيني شامل وسايل لرزشي، فشاري و فشاري توام با لرزش يا ضربه مي باشد. وسايل به دو نوع دروني و بيروني تقسيم مي شوند. لرزاننده هاي دروني شامل لرزاننده خرطومي و تيغه اي است كه ويبراتور خرطومي در ايران و در دنيا كاربرد وسيع تري در مقايسه با ساير وسايل تراكمي ماشيني و لرزشي دارد.

وسايل تراكمي لرزشي بيروني عبارت اند از لرزاننده قالب ميز لرزان، لرزاننده هاي سطحي (تير، شمشه و ماله لرزان) وسايل تراكمي فشاري مانند پرس و غلتك فشاري است كه غلتك هاي لرزان، تيرهاي ضربه زننده سطحي،    ماله هاي ضربه اي و چكش ها از وسايل ديگر هستند كه تركيبي مي باشند.

لرزاننده خرطومي با عوامل محرك مختلفي مانند هواي فشرده، برق، موتور احتراقي كار مي كند قطر لرزاننده نشانه قدرت آن است. قطر لرزاننده از 20 تا 180 ميلي متر متغير است. در قطعات نازك و كم حجم بويژه وقتي بتن هاي شل و نيمه شل بكار مي رود از قطر 25 تا 40 ميلي متر استفاده مي شود. در تير ها و ديوارها و ستونها ضخيم و بتن هاي نيمه شل و نيمه سفت از قطر 40 تا 50 و حتي 60 ميلي متر استفاده مي گردد.

در بتن هاي حجيم و شالوده هاي بزرگ و بتن هاي نيمه سفت يا سفت از ويبراتور هاي به قطر 60 تا 180  ميلي متر بهره گيري مي شود كه گاه نمي توان بصورت دستي از آن استفاده نمود لرزاننده خرطومي را بايد با فشار كم و بصورت شاغولي به درون بتن راند تا تمام لايه را طي كند وحسب مورد به ميزان 5 تا 10 سانتي متر در لايه خميري زيرين فرو رود. لرزاندن بايد آنقدر ادامه يابد تا تقريباً هواي خروجي شديداً كاهش يافته و شيره بتن شرو ع به روزدن  نمايد. پس بايد به آرامي لرزاننده را از بتن خارج نمود ودرنقطه اي ديگر به فاصله حدود 5/1 برابر شعاع عمل موثر لرزاننده در اين بتن فرو برد تا تمام سطح و حجم بتن به صورت يكنواخت متراكم گردد. لرزاندن بيش از حد بتن، موجب رو زدن شديد شيره و جداشدگي خواهد بود. 

هل دادن بتن با ويبراتور خرطومي، حركت دادن ويبراتور به صورت جانبي، خواباندن ويبراتور به صورت افقي اعمالي غلط و غير مجاز هستند. توصيه مي شود از لرزاندن ميلگرد ها و فالب ها به كمك لرزاننده خرطومي پرهيز شود مگر در مواردي مطمئن باشيم خسارتي به بتن اطراف ميلگرد در فاصله نزديك يا دور و به بتن چسبيده به قالب وارد نمي آيد.

حداكثر ضخامت لايه براي تراكم با ويبراتور خرطومي 60 سانتي متر است. حداقل ضخامت لايه 15       سانتي متر و يا سه برابر حداكثر اندازه سنگدانه بتن (هر كدام بزرگتر باشد‌) خواهد بود.

معمولاً لرزاندن يا لرزيدن ميلگرد ها ممكن است ترك هاي طولي به موازات و محاذات ميلگرد ها در سطح بوجود آورد و موجب ضعف درگيري بتن و ميلگرد گيرد.

 

شرکت آلوارس صنعت

شرکت آلوارس صنعت یکی از بزرگترین شرکت های پیش رو در عرصه تولید و ارائه انواع افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان  به خصوص فوق روان کننده های پلی کربوکسیلاتی و  انواع ژل میکروسیلیس در کشور می باشد. شرکت آلوارس صنعت همواره یکی از شرکت های تاثیر گذار در عرصه تولید جدید ترین محصولات کاربردی  در صنعت بتن به شمار آمده و می آید. از همین رو شرکت آلوارس صنعت همواره جایگاهی رفیع و شاخص در بزرگترین پروژه های کشور داشته و همواره یکی از گزینه های مطرح در نگاه متخصصین  و  شرکت ها و  پروژه های بزرگ به شمار می آید.

 اعتقاد به ارائه محصولاتی با کیفیت و براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا همواره سرلوحه مدیران و کارشناسان این مجموعه می باشد. از این رو شرکت آلوارس صنعت  همواره شرکتی خوشنام در این عرصه در بین متخصصین به شمار می آید.

آخرین پست ها

میکسر500 کیلویی

میکسر500 کیلویی

میکسر 500 کیلویی زره دار مخصوص سنگ های مصنوعی و مواد پلیمری این میکسر توانایی 26 دور در عرض یک دقیقه رو دارد مشخصات این میکسر به شر ذیل می باشد

ورق ...

میکسر زره دار 500 کیلویی

میکسر زره دار 500 کیلویی

اگر قرار باشد در فاصله دو درز اجرائي متوالي، بتن در چند لايه ريخته شود و فاصله زماني بين ريختن لايه ها آنقدر زياد شود كه بتن ريزي گيرش خود را آغاز كند و نتوان و ...

شرکت در نمایشگاه بین المللی تبریز

شرکت در نمایشگاه بین المللی تبریز

به اطلاع شما همکاران گرامی میرساند در محل نمایشگاه بین المللی در تاریخ و ساعات معین درخدمت شما عزیزانیم:
تاریخ برگزاری: ۱۴-۱۱ اردیبهشت ۹۷
محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تبریز
...